Poslední červencovou neděli proběhla v parku na uničovském discgolfovém hřišti 1. discgolfová klinika. Dnem s discgolfem provázel jeden z realizátorů hřiště Jakub „Nowik“ Novotný s kolegy ze společnosti Ultimo a Petr Bujnošek. Akci zaštítila předsedkyně místní organizace ČSSD Markéta Zahradníčková, spolu s radním města Janem Vlčkem a zastupitelem Karlem Korytářem, který si discgolf vyzkoušel vůbec poprvé. Hřiště opouštěl s úsměvem na tváři.

„Discgolf jsme si s manželem poprvé vyzkoušeli na dovolené. Tento sport mě oslovil, protože ho může hrát opravdu každý a když ho srovnám s mnoha jinými, je finančně nenáročný. Začátečník může pohodlně hrát se dvěma disky, kdy cena jednoho disku začíná pod hranicí 250 Kč.“, vypočítává Markéta Zahradníčková důvody, proč se rozhodla discgolf podporovat. Radní Vlček k tomu dodává: „S kolegy jsme se dohodli, že zakoupíme několik základních disků a věnujeme je areálu Na Střelnici, kde tím vznikne půjčovna disků a přirozené zázemí pro hráče, kteří se zde mohou občerstvit.“

Disky jsou půjčovány oproti záloze 300 Kč za symbolický poplatek 20 Kč, který bude sloužit k nákupu dalších disků a postupnému rozšíření půjčovny, o jejíž služby je v prvních dnech provozu velký zájem. K půjčovnému si zájemce může vyžádat i papírovou scorekartu s mapou hřiště, uživatelům chytrých telefonů poradí obsluha se stažením aplikace pro počítání výsledků více hráčů.

Ti, kdo se kliniky nemohli zúčastnit, nemusí být smutní. 20. září srdečně zveme všechny na turnaj o hodnotné ceny. Soutěžit se bude v několika kategoriích, takže šanci vyhrát bude mít opravdu každý! „Discgolf je ale především zábava, proto přejeme, ať vám to lítá a těšíme se na setkání v září.“, dodává Markéta Zahradníčková.

Které disky si můžete vyzkoušet? 

Discraft Magnet Pro D - 150 - 159g (dohazovací disk vhodný pro ženy a děti)

Discraft Magnet Pro D Hunters Logo1 - 170 - 176gr (dohazovací disk)

Discraft Buzzz Pro D - 170 - 172gr (disk na střední vzdálenosti)

Discraft XL Pro D - 145 - 155gr (ideální disk pro začátečníky na dlouhé vzdálenosti)

Innova Valkyrie DX - 171gr (Speed: 9, Glide: 4, Turn: -2, Fade: 2)

Innova Valkyrie DX - 171gr (Speed: 9, Glide: 4, Turn: -2, Fade: 2)