Tímto nápisem vyjadřují lidé na celém světě svou solidaritu s oběťmi středečního útoku na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži.


Dovolte mi, abych i já vyjádřila hluboký zármutek nad tímto odsouzeníhodným činem. Masakr v redakci týdeníku má pro mě ale i mnohem hlubší rozměr. Útok cílil na jednu ze základních demokratických svobod, svobodu slova a tisku.

Chci zde vyjádřit svůj nesouhlas s eskalací nenávisti a násilí. Říkám jasné NE extremismu. Posuzování a odsuzování na základě společné kultury, náboženství, či rasy, není řešením. Přeji si, abychom rozlišovali pouze brutální vraždění a organizovaný zločin, jež jsou skutečnou hrozbou pro naši společnost. Neskrývejme se za předsudky.

Chci vyjádřit solidaritu nejen s oběťmi v Paříži, ale se všemi, kteří bojují za obranu svobody a životů těch, jež jsou proti ideologii teroru.

Proto přijměte mé pozvání na Lampionový průvod proti extremismu a za svobodu slova, který pořádá krajská organizace Mladých sociálních demokratů. Sejdeme se v pondělí 12. 1. 2015 v Olomouci na Žižkově náměstí (před Pedagogickou fakultou u pomníku T. G. Masaryka). Společně pak půjdeme v lampionovém průvodu na Horní náměstí, kde zapálíme svíčky nejen na uctění památky obětí, ale jako symbol boje proti extremismu, symbol světla proti tmě.